Blog – SocialniSite.cz

 • 9. 1. 2014
  2 komentářů

  Tabfoundry – facebooková záložka doslova na pár kliknutí

  Určitě každý z nás hledá možnosti, jak si ulehčit svou práci. V oboru sociálních sítí jde hlavně o rychlé a intuitivní propojování úvodních a profilových fotek, sestavování PPC kampaní nebo vytváření záložek na fanstránkách. Minimálně s posledně jmenovanou činností by vám mohl zásadně pomoci editor od českých vývojářů s názvem Tabfoundry.

  Tabfoundry podle slov autorů umožňuje stylem drag-and-drop vytvořit kompletní záložku díky více jak pětadvaceti widgetům, které lze mezi sebou zkombinovat na jedné ploše. To zní samozřejmě krásně a ještě lepší je skutečnost, že to tak vážně funguje.

  Tabfoundry jsem si naplno vyzkoušel ve chvíi, kdy jsem potřeboval pro jednoho z našich klientů vytvořit objednávkový formulář pro facebookovou stránku. Na výběr je skutečně velké množství různých možností a vývojáři stále pracují na dalších widgetech.

  V tuto chvíli můžete skrze kartu Basic přidat text, obrázek a galerii, v kartě Multimedia najdete několik možností, jak vložit video z internetu, a v kartě Social pak všemožná tlačítka, likeboxy a badge spojené s Facebookem, Twitterem, Google+ a dalšími. Ještě větší možnosti pak přidává poslední karta Tools, díky níž můžete do záložky přidat odpočet, Google Mapu, MailChimp nebo jakoukoliv další funkcionalitu díky iframe a html boxům.

  tabfoundry_1

  Je toho skutečně dost a funguje to náramně. Jednoduše si v nabídce vyberete jaký widget chcete do stránky vložit, tahem mu určíte místo a v nabídce napravo zobrazíte další možnosti nastavování. Widgety můžete skládat jak vedle sebe, tak je vrstvit i přes sebe, můžete nastavit barvu pozadí nebo do něj vložit obrázek nebo vytvořit verzi jak pro fanoušky vaší stránky, tak pro všechny uživatele Facebooku.

  Nejdůležitější ze všeho je ale drag-and-drop funkce díky níž nemusíte znát HTML, nemusíte vědět, co je to iframe, a i tak vytvoříte dobře vypadající záložku během několika minut.

  tabfoundry_2

  Každá legrace něco stojí. I v tomto směru se ale autoři Tabfoundry drželi při zemi a pokud nejste agentura a nespravujete několik stránek na jednou, pak si můžete v rámci jedné stránky vytvořit záložek tolik, kolik chcete. Smířit se budete muset jen s logem Tabfoundry. Premium předplatné pak umožňuje použití některý prémiových widgetů, Agency pak vaše záložky loga editoru zbaví.

  Ve výsledku však Tabfoundry rozhodně stojí za to a pokud potřebujete rychle vytvořit záložky pro facebookovou stránku, pak jednodušší způsob pravděpodobně nenajdete. Jde to doslova na pár kliknutí.

  Na Socialnisite.cz ale zvládáme i složitější aplikace a nejen to. Ozvěte se nám!

  tabfoundry_final

  Rubrika: SocialniSite.cz |

  Boris Múdry (13 článků)

  Propadl jsem sociálním sítím, PPC reklamě a internetovému marketingu. A asi mě chvíli nikdo nevyloví.


Komentáře k článku

Vložit nový komentář

Poznámka: Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Jméno: *
E-mail: *
Web:
Komentář: *

Vložené komentáře

 • Jiří Robinson Roup
  28. 9. 2014, 06:18

  Díval jsem se na to a vypadá to dobře. Bohužel lze záložky pouze vytvořit v editoru, ale nelze je přidat na stránky. Kontaktoval jsem podporu, ale možná už to není funkční.

 • Jan Linhart
  28. 9. 2014, 09:46

  Jiří: Děkuji za komentář. Právě teď jsem vyzkoušel vytvořit záložku pro FB stránku přes Tabfoundry a vše proběhlo bez problémů. Aplikace by tedy měla být funkční.