Blog – Coworking Olomouc.cz

 • 28. 6. 2013
  0 komentářů

  Jaká je aktuální situace v coworkingu Olomouc

  Hodně lidí se mě ptá, kolik je aktuálně lidí v coworkingu – kdo tam chodí, jestli je místo, atp. Pojďme si shrnou aktuální stav v coworkingu.

   

  Coworking Olomouc

  Právě dnes jsem zaktualizoval seznam členů coworkingu na webu. Je zde aktuálně 10 členů včetně mě. S kolegy jsme se odstěhovali do jiných prostor, ale osobně chodím do coworkingu cca  2x-3x týdně, tak jsem zde sebe nechal jako člena. Členství zrušili zatím jen lidi, co byli z jiných měst a moc často nechodili, nebo využívali coworking jen jako zasedací místnost a již ji nepotřebovali. Případně někdo získal práci v jiném městě, nebo se přestěhoval do jiného města (např. Franta Szabó). Kdo je ale z Olomouce a coworking vyzkoušel, tak v něm již zůstal (pokud nenastaly situace popsané výše).

  Když jsem coworking zakládal, tak jsem myslel, že si většina členů zaplatí tarif non-stop (2 500 Kč + DPH/měsíc), ale většina členů má tarif 1 DEN (1 100 Kč + DPH/měsíc) nebo 3 DNY (1 900 Kč + DPH/měsíc). Tím mi udělali trošku čáru přes rozpočet, protože jsem myslel, že coworking bude vydělávat o špetku více. Na druhou stranu jsem pochopil jejich jednání – nepotřebují chodit každý den do coworkingu. 3 dny v týdnu určitě bohatě stačí pro každého, kdo byl doteď celý týden doma. Stejně nějaký den každý potřebuje něco řešit, takže by tarif non-stop naplno nevyužili. To je i tip pro vás, pokud o coworkingu v Olomouci přemýšlíte, tak určitě vyzkoušejte 1 den nebo 3 dny v týdnu. Nemusíte chodit každý den a zároveň trošku ušetříte.

  Úplně první měsíce coworkingu jsem chtěl po členech platit i pronájem zasedací místnosti. Vzhledem k tomu, že je ale zasedací místnost hodně volná, tak jsem poskytl zasedací místnost ke členství zdarma. Někdo ji občas využije a je to příjemný bonus pro členy. Zasedačku řešíme přes sdílený Google kalendář. Kdo si dříve prostor zarezervuje, ten ho má. Žádné složitosti.

  Vzhledem k tomu, že členové v coworkingu mají tarif 1 DEN nebo 3 DNY a my jsme se přestěhovali jinam (aby bylo v coworkingu místo), tak se reálně protočí každý den cca polovina lidí = 5, max. 6 lidí. Někdo si myslí, že když je v coworkingu 10 členů, tak je zde pořád obsazeno, ale stále je zde velký klid a spousta prostoru.

  Chcete se do coworkingu v Olomouci podívat? Zavolejte mi na 604 539 064 nebo napište na linhart@seolinhart.cz a domluvte si testování coworkingu zdarma. Více informací o coworkingu v Olomouci naleznete také na oficiální adrese: www.coworkingolomouc.cz.

  Coworking Olomouc

  Rubrika: Coworking Olomouc.cz, SEO Linhart.cz |

  Jan Linhart (122 článků)

  Píši novinky z firmy i soukromého života. Rád si povídám o internetovém marketingu a nemám rád zamračené lidi.


Komentáře k článku

Vložit nový komentář

Poznámka: Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit.

Jméno: *
E-mail: *
Web:
Komentář: *

Vložené komentáře

Dosud nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!